Kontakt

Kontakt

Vi är många som jobbar på Norrgavel. För att du ska komma i kontakt med rätt person har vi delat upp våra kontaktuppgifter under olika rubriker.

Länstol-oljad-bok-renskinn

Frågor om en produkt eller din order

Kontakta din butik:
Stockholm
Göteborg
Malmö
Uppsala
Lammhult
Oslo
Umeå

Bor du långt från en butik, kontakta: postorder

Reklamationer

Kontakta butiken du handlat i: StockholmGöteborgMalmöUppsalaLammhultUmeåOslopostorder

Är du arkitekt eller inredare?

Du kan handla direkt från Norrgavel till dina projekt och kunder. Läs mer om Offentlig miljö.

Press

Välkommen till NorrgavelPress för att ladda ner högupplösta bilder på våra möbler. Inget lösenord behövs. För hjälp med priser och övriga frågor gällande press, kontakta presskontakt.

Huvudkontor i Malmö

norrgavel-huvudkontor

På huvudkontoret i Malmö utvecklar vi affärskonceptet, sortiment, produkter samt vår marknadskommunikation.

Adress
Ängelholmsgatan 1b
214 22 Malmö
Visa på karta →

VD
Christer Olsson
christer.olsson@norrgavel.se

vik. Marknadskoordinator / Press / Kommunikation / Webb
Linnea Lindh (Sofie Richter)
040 - 667 53 51
linnea.lindh@norrgavel.se

Produktchef / Produktutveckling möbler
Tomas Fröding
040 - 667 53 57
tomas.froding@norrgavel.se

Inköp inredningsdetaljer / Möbeltextil
Inger Wibell Kähr
040 - 667 53 52
inger.w.kahr@norrgavel.se

vik. Inköpsassistent inredningsdetaljer
Helene Richter (Rebecka Janerheim fd. Nygren)
040 - 667 53 58
helene.richter@norrgavel.se

Formgivare & Grundare
Nirvan Richter

Produktion i Lammhult

norrgavel-produktion

I Lammhult sker ytbehandling, montering och viss tapetsering. Det är även här vi utför vår kvalitetskontroll och lägger sista handen vid varje enskild möbel. Vår orderhantering och ekonomiavdelning finns också i huset.

Adress
Växjövägen 42
363 45 Lammhult
Visa på karta →

Inköps- och Logistikchef
Björn Ivarsson
0472 - 26 99 76
bjorn.ivarsson@norrgavel.se

Miljösamordnare
Linda Westeson
0472 - 26 91 84
linda.westeson@norrgavel.se

Ekonomi / Redovisning
Anna Tillmar
0472 - 26 99 72
anna.tillmar@norrgavel.se

Ekonomi / Redovisning
Louise Einvall
0472 - 26 91 81
louise.einvall@norrgavel.se

Till toppen