Kontakta oss

Kundtjänst

Vänligen ha överseende med möbler som inte går att skapa lika fritt som i våra butiker, bilder på textil som är lite små etc. Vi kommer att bygga på allteftersom! På hemsidan säljer vi framförallt Norrgavels egna inredningsdetaljer. I våra butiker hittar du ett stort sortiment av utvalda produkter från andra varumärken, så som mattor, lampor, tvålar, keramik, ramar, produkter för det dukade bordet och mycket mer.

Norrgavels kundtjänst hjälper dig gärna om du har frågor kring våra produkter och frågor som rör din leverans.

Kontakta oss om du stöter på problem vi orderläggningen eller om du önskar beställa varianter av våra möbler som du ej själv kan kombinera ihop här på hemsidan.

Norrgavels e-handel omfattar idag endast leveransadresser i Sverige, kundtjänst hjälper dig som önskar beställa till en adress utanför Sverige.

Öppettider

Måndag - torsdag: 08.00 - 16.00
Fredag: 08.00 - 15.00
E-mail: kundtjanst@norrgavel.se
Telefonummer: 0472 - 26 99 77


Butiker

Vill du komma i kontakt med någon av våra butiker? Se våra butikers kontaktuppgifter här.


Huvudkontor - Malmö

På huvudkontoret i Malmö utvecklar vi affärskonceptet, sortiment, produkter samt vår marknadskommunikation.

Adress

Lovartsgatan 10
211 74 Malmö

VD

Christer Olsson
christer.olsson@norrgavel.se

Marknadschef / Webb

Sofie Richter
040 - 667 53 59
sofie.richter@norrgavel.se

Marknadskoordinator / Press

Linnéa Lindh
040 - 667 53 51
linnea.lindh@norrgavel.se

E-Commerce Assistant Manager

Isabelle Bexenius
040 - 667 53 51
isabelle.bexenius@norrgavel.se

Produktchef / Produktutvecklare Möbler

Tomas Fröding
040 - 667 5357
tomas.froding@norrgavel.se

Inköpschef / Stilansvarig inredningsdetaljer & möbeltextil

Inger Wibell Kähr
040 - 667 53 52
inger.w.kahr@norrgavel.se

Inköpare inredningsdetaljer / Varumärken

Rebecka Janerheim
040 - 667 53 58
rebecka.janerheim@norrgavel.se

Inköpsassistent

Emelie Caiberth
040 - 667 53 58
emelie.caiberth@norrgavel.se

Formgivare & Grundare

Nirvan Richter


Produktion - Lammhult

I Lammhult sker ytbehandling, montering och viss tapetsering. Det är även här vi utför vår kvalitetskontroll och lägger sista handen vid varje enskild möbel. Vår kundtjänst, orderhantering och ekonomiavdelning finns också i huset.

Adress

Växjövägen 42
363 45 Lammhult

Inköps- och Logistikchef

Björn Ivarsson
0472 - 26 99 76
bjorn.ivarsson@norrgavel.se

Ekonomi / Redovisning

Anna Tillmar
0472 - 26 99 72
anna.tillmar@norrgavel.se

Ekonomi / Redovisning

Louise Einvall
0472 - 26 91 81
louise.einvall@norrgavel.se